Skip to main content

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 2022-2023 eğitim – öğretim yılının ikinci hafızlık kampını 11-18 Kasım 2022 tarihleri arasında Çatalca’da gerçekleştirdik. 3 hoca ve 40 hafız -hafız adayı gençlerle yaptığımız kamp, hem ezber hem de sosyal etkinlikler bakımından oldukça verimli ve bereketli geçti. Saat 4:30 ‘da güne başlayan hafızlar -aralardaki kaylule ve serbest vakitlerde birlikte – saat 20:00’ye kadar Kur’an ile meşgul oldular. Hafızlık dersleri tefsir ve mahreç dersleriyle zenginleştirilmeye çalışıldı.
Kampın odak noktası ezber olmakla beraber birçok etkinlikte yapıldı. Çatalca bölgesinin en turistik mekanlarından olan İnceğiz Mağaraları gezildi, doğa yürüyüşü yapıldı, yemek ve spor organizasyonları düzenlendi.
Okul müdürümüz Özkan Öztürk, Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Kartal İlçe Müftüsü Mehmet Öztürk ve Çatalca İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi beylerin katılımlarıyla bir akşam programı düzenlendi.
Programda hafızların da katılımlarıyla ezgi ve ilahi dinletisi de yapıldı. Ayrıca İlim Yama Cemiyeti Eğitim İşleri Sorumlusu Kurtuluş Öztürk ve eski mezunlarımız ile hasbihal edildi.
Bir haftalık kampımız, kapanış programındaki konuşmalar, hediyeler, ikramlar ve dualarla son buldu.
Hocalarımıza, hafızlarımıza ve bizi ağırlayan başta Çatalca İlim Yayma Cemiyeti başkanı İbrahim Muslu olmak üzere bütün yetkililere ve personele teşekkür ederiz.