Skip to main content

Haliç Üniversitesi işbirliği ile düzenlediğimiz “KAİHL Meclis Simülasyonu ‘24” etkinliğimizi 13-14 Ocak 2024 tarihlerinde Haliç Üniversitesi Yerleşkesi’nde gerçekleştirdik.

Etkinliğin ilk gününde konuklarımız Bilal Erdoğan, Abdullah Ceylan, Dr. Melih Ecertaş ve müdürümüz Dr. Özkan Öztürk’ün konuşmalarıyla gerçekleşen açılış programımızın ardından vekillerimiz komisyonlarında, belirli gündem maddeleri hakkında tartışıp “kanun tasarıları”nı hazırladılar. Gün boyu süren oturumların ardından Haliç Kongre Merkezi’nde gala yemeğimiz ile günü tamamladık.

Meclis başkanımızın konuşmasıyla başlayan ikinci günümüzde, ilk gün hazırlanmış kanun tasarıları meclise sunuldu. Gerçekleşen oturumlarda bu tasarıların kanunlaşıp kanunlaşmayacağı milletvekillerimizce oylandı. Prof. Dr. Ahmet Kavas’ın konuşmasıyla başlayan kapanış programı, müdürümüz Dr. Özkan Öztürk ve genel koordinatörümüz M. Mirsad Tatlı’nın konuşmalarının ardından ödüllerimizin takdimiyle sonlandı.

Okul müdürümüz Dr. Özkan Öztürk, Haliç Üniversitesi, kıymetli konuşmacılarımız, Rehber Öğretmenimiz Davut Uğurlu ve Genel Koordinatörümüz M. Mirsad Tatlı başta olmak üzere süreç boyunca emeği geçen herkese, okul idaremize ve siz değerli katılımcılarımıza teşekkür ederiz.