Skip to main content

Kartal Fikir Kulübü’nün düzenlediği Kartal Fikir Çalıştayı “Gelenek ile Modernlik Arasında” teması ile 20-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşti. İki gün süren liselerarası çalıştayda gündelik hayatımızın geleneksel ve modern zeminlerindeki örüntüler ve geçişler, Felsefe-Din, Teknoloji-Bilim, Edebiyat, Psikoloji-Sosyoloji, Tarih, Siyaset başlıkları altında altı komitede uzman akademisyenlerin desteği ile ele alındı.

Kartal Fikir Çalıştayı 1. Gün

Okul müdürümüz Doç. Dr. Özkan Öztürk ve Prof. Dr. İsmail Kara’nın konuşmalarıyla başlayan açılış programımızın ardından katılımcılarımız komitelerinde, temamız çerçevesinde oluşturulmuş olan 6 alt başlığımızın 3’ü üzerine tartışıp sonuç bildirilerini oluşturdular. Aralarda katılımcılarımız; canlandırma ekibimiz, şiir sergimiz ve öğle arasında gerçekleştirilen müzik resitalimiz ile keyifli bir ortamda tartışmalarını sürdürdüler. Gün boyu süren keyifli ve öğretici oturumların ardından okulumuzda gerçekleşen gala yemeğimiz ile günü tamamladık.

Kartal Fikir Çalıştayı 2. Gün

Temamız çerçevesinde oluşturulan 6 alt başlığımızın geri kalan 3’ü üzerine tartışan komitelerimiz, bu oturumlar sonucunda birer sonuç bildirisi oluşturdular. Doç. Dr. Halil İbrahim Üçer’in konuşmalarıyla devam eden ikinci günümüzde, katılımcılar aralarda; canlandırma ekibimiz, şiir sergimiz ve öğle arasında gerçekleştirilen müzik resitalimiz ile keyifli bir ortamda tartışmalarını sürdürdüler. Müdürümüz Doç. Dr. Özkan Öztürk ve Genel Koordinatörümüz Yusuf Çalışkan’ın konuşmaları ile başlayan kapanış programımız, ödüllerimizin takdimiyle sonlandı.

Okul Müdürümüz Doç Dr. Özkan Öztürk, kıymetli konuşmacılarımız, Rehber Öğretmenimiz Murat Bildik ve Genel Koordinatörümüz Yusuf Çalışkan başta olmak üzere süreç boyunca emeği geçen herkese, okul idaremize ve siz değerli katılımcılarımıza teşekkür ederiz.