KARTAL MECLİS

Meclisimiz öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkı sunmak ve öğrencilerimizin taleplerini okul idaresiyle paylaşarak çeşitli etkinlikleri düzenlemek için kurulmuştur. Okulumuzda yapılan etkinliklerde doğrudan söz sahibidir.

TEKNO KAİHL

Okulumuza ait teknoloji ekiplerimizdir. Okulda yapılan programların tertiplenmesinde çalışma yapan kız ve erkek gruplarımızdan oluşur.

BİLİM SEYYAHLARI

Hem yurt içinde hem yurt dışında Tübitak desteğiyle öğrencilerimizin edindikleri bilgi ve becerilerini sunduğu faaliyet alanımızdır.

KAİHL MUN

Okulumuzun kendine has tarzıyla kurmuş olduğu model birleşmiş milletler similasyonudur. Her yıl dünyada önemli olaylara dikkat çeken etkinlikler düzenlemektedir.

4 ÜLKE 1 MEDENİYET

Osmanlı devletinin bakiyesi olan ülkelerle (Türkiye, KKTC,  Bosna Hersek, Kosova) kültürel etkileşimi canlandırma temelli organizasyonumuzdur.

KARDEŞ OKULLAR

Okulumuzun yurtdışı vizyonu için karşılıklı işbirliğine dayalı kuruluşlardır. Bu minvalde

Ürdün'de, Malezya'da, KKTC'de, ABD'de, İngiltere'de Makedonya'da, Kosova'da yurtdışı programlarını yapmaktadır.

YURTDIŞI PROJELERİ

Öğrencilerimize vizyoner bir eğitim sunmak için Arapça ve İngilizce dil eğitimleri, hukuk üzerine çalışmaları ve proje şenliklerini ihtiva eden çalışmalarımızdır.

KAİHL MÜNAZARA

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri pazartesi ve perşembe günleri “Her düşünceye bir şans ver.” sloganıyla münazara atölyesinde toplanıyor. Tecrübeli münazara eğitmeni Yavuz Yiğit’in verdiği eğitimlerle,  fikri tartışma platformları düzenliyor. Anarşistler için kurulacak adadan, Arap demokrasilerinin durumuna kadar çeşitlilik arz eden konularda fikri mülahazalarda bulunan öğrenciler konuları analiz etme ve yorumlama yeteneği de kazanıyor.