Okulumuzun özellikle dergicilikle ilgili hafızasının tutulduğu ve yaşatıldığı mekanımızdır. Bu güzide mekan aynı zamanda çeşitli sergilere de ev sahipliği yapmaktadır.

GALERİ KARTAL

Meclisimiz öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkı sunmak ve öğrencilerimizin taleplerini okul idaresiyle paylaşarak çeşitli etkinlikleri düzenlemek için kurulmuştur. Okulumuzda yapılan etkinliklerde doğrudan söz sahibidir.

KARTAL MECLİS

Okulumuza ait teknoloji ekiplerimizdir. Okulda yapılan programların tertiplenmesinde çalışma yapan kız ve erkek gruplarımızdan oluşur.

TEKNO KAİHL

Hem yurt içinde hem yurt dışında Tübitak desteğiyle öğrencilerimizin edindikleri bilgi ve becerilerini sunduğu faaliyet alanımızdır.

BİLİM SEYYAHLARI

Okulumuzun kendine has tarzıyla kurmuş olduğu model birleşmiş milletler similasyonudur. Her yıl dünyada önemli olaylara dikkat çeken etkinlikler düzenlemektedir.

KAİHL MUN

Osmanlı devletinin bakiyesi olan ülkelerle (Türkiye, KKTC,  Bosna Hersek, Kosova) kültürel etkileşimi canlandırma temelli organizasyonumuzdur.

4 ÜLKE 1 MEDENİYET

Okulumuzun yurtdışı vizyonu için karşılıklı işbirliğine dayalı kuruluşlardır. Bu minvalde

Ürdün'de, Malezya'da, KKTC'de, ABD'de, İngiltere'de Makedonya'da, Kosova'da yurtdışı programlarını yapmaktadır.

KARDEŞ OKULLAR

Öğrencilerimize vizyoner bir eğitim sunmak için Arapça ve İngilizce dil eğitimleri, hukuk üzerine çalışmaları ve proje şenliklerini ihtiva eden çalışmalarımızdır.

YURTDIŞI PROJELERİ

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri pazartesi ve perşembe günleri “Her düşünceye bir şans ver.” sloganıyla münazara atölyesinde toplanıyor. Tecrübeli münazara eğitmeni Yavuz Yiğit’in verdiği eğitimlerle,  fikri tartışma platformları düzenliyor. Anarşistler için kurulacak adadan, Arap demokrasilerinin durumuna kadar çeşitlilik arz eden konularda fikri mülahazalarda bulunan öğrenciler konuları analiz etme ve yorumlama yeteneği de kazanıyor.

KAİHL MÜNAZARA